Charlotte-ban volt valami fölényes elegancia. Réka alaposan megfigyelte. Tudta, hogyha ez a nő egy nap elveszíti a szépségét, elveszíti a hatalmát, és elveszíti a férfit, akit szeret, és mégis… Ez a nő újra és újra fölékerekedik.
Réka, az ambíciózus, huszonéves lány egy pályázatnak köszönhetően Európa legnagyobb médiabirodalmában tölti szakmai gyakorlatát, ahol azonnal belehabarodik a művelt, bohém és sármos művészeti vezetőbe. A férfit azonban egy negyvenes éveiben járó párizsi anyuka tartja érzelmi fogságban, miközben a fiatal magyar gyakornoknak sem tud ellenállni. Riválisa lehet-e egy érett nő egy huszonéves lánynak? Mennyi igazság rejlik a közhelyek által felhabosított francia szexepilben? Miért éppen Párizsban derül ki, mit jelent Jin módra gondolkodni és Jang módra élni?
Vass Virág első regénye, a Vulévu egy hét alatt került az eladási sikerlisták élére. Vajon megismételhető ez a siker? A Franciadrazsé nem rántja le a leplet a francia nőt övező klisékről és titkokról. Nem is dicsőíti. Egy furcsa szerelmi háromszög krónikája, amely hitelesen rögzíti a nőiesség modern és örökérvényű szabályait. Hogyan küzdünk, hogyan szeretünk, hogyan szenvedünk, hogyan békülünk. És mindebből mit vesz észre a férfi?
Sziasztok!
A Franciadrazsét anyukám adta nekem kölcsön és amikor elolvastam a tartalmát ,akkor érdekesnek találtam így úgy döntöttem,hogy elolvasom.
A történet elég nehezen indult el és nem volt valami pörgős.Azonban nekem ezt ellensúlyozta a könyv hangulata,ami Az ördög pradát visel című filmre hasonlított leginkább.Szinte láttam magam előtt a párizsi felhőkarcolót,az irodákat és a divatos ruhákat.
A Miracle a nőiesség Bibiliája,hívek ezrei tanulmányozzák világszerte és értelmezik az igét,amelyet az új trend evangéliumaként hirdet.
Két nő szemszögéből ismerhettük meg a Miracle magazin szerkesztőségét.Tetszett,hogy két teljesen más nézőpontból tudhattam meg az eseményeket,hiszen az egyik a fiatal,gyakornoklány a másik pedig az idősebb de kifogástalan külsejű ,tapasztalt vezető nézőpontja volt.Beleláthattunk abba,hogy mennyi embert és mennyi fáradozást igényel egy magazin megtervezése.A dolgozók közötti folyamatos versengés és rivalizálás nagyon sok feszültséget okozott,amelyekkel nap mint nap meg kellett küzdeniük és a lap sikerességére kellett törekedniük.
Furcsamód azt kell "mondanom",hogy nem volt kedvenc karakterem.Egyik szereplővel sem értettem igazán egyet.
Charlotte a tapasztalt főszerkesztőnő néha eléggé beképzelt volt és kissé fölényes viszont ott volt a jó oldala is méghozzá az,hogy tűzbe ment volna a kislányáért.Azt szerette volna,ha semmiben nem szenved hiányt a gyermeke és folyton azért küzdött,hogy boldog élete legyen.Egyszóval Charlotte tökéletesen bemutatta,hogy mit jelent az anyai szeretet.
Az élet sem szokott megbocsátani,én sem voltam nála kegyetlenebb.Igyekeztem nem bántani,nem gyűlölni,de a megbocsátással csak félrevezettem volna azt,aki megbántott.
Réka ehhez a világhoz nagyon tapasztalatlan volt és szerintem számára az is plusz nehézséget okozott,hogy egy másik országba került.Charlotte sokszor nevezte őt "kis magyar gyakornoklánynak",ami valahogy nekem abszolút lenézően csengett a gondolataimban.Mintha azt akarta volna éreztetni,hogy magyarnak lenni szégyen.Réka nagyon naiv volt és sokszor csak a saját érdekeit nézte ,teljesen figyelmen kívül hagyva mások érzelmeit.
Felhőkarcolók Párizsban
Mindent összevetve,a szereplők döntéseivel és szemléletével nem igazán értettem egyet,viszont ahogy fent említettem a könyv hangulata teljesen magával ragadott.Ha valaki szereti a divatot,a magazinokat,Párizst és a modern világot,akkor szerintem érdemes elolvasnia ezt a könyvet.
Szeretettel,
Könyvrajongó
(katt a képre)